"Utad értelme nem a cél, hanem a vándorlás."

/Márai Sándor/

A botlófűz iskolánk jelképe. Miért? Együtt az idős ág, de él a kis hajtás, ami belőle nő és ezért megújul, ahogy az idősebb generációk tovább adják tapasztalataikat, tudásukat a fiatalabbaknak. Sokféle ága-boga, mint a gyerekek, itt az iskolában. Sok kis faluból járnak ide: Kisbodak, Püski, Dunaremete, Lipót, Hédervár, Darnózseli. A vastagabb ágak erősebbek, mint valami "táltos-kellékek" úgy emelkednek ki a síkból.

S miből táplálkozik ez a fa? A gazdag, sokrétű, színes mélységeket szívja magába. A víz és a sokszor lerakódott hordalék nemcsak a talajunkat szimbolizálja. Ilyen a gyerek is! Amerre jár életében, nyomot hagynak rajta a találkozások, a felnőttek szavai, tettei. Az elhivatott, a segíteni akaró ember tudja, hogy a valamiben más gyermek még érzékenyebb arra, hogyan bánnak vele. Minden kicsi sikernek tud örülni, szeretetet adni és kapni, ha megtanítjuk rá. Ahogy mi foglalkozunk a gyerekekkel, hatással lehet egész életükre. Rajtunk múlik, milyen "nyomot" hagyunk.

Nagy Edit, intézményvezető

Zeneiskolásként bármilyen hangszert választhatsz

"A hangszer a kevesek, kiváltságosak dolga. Az emberi hang, a mindenkinek hozzáférhető, ingyenes és mégis legszebb hangszer lehet csak általános, sokakra kiterjedő zenekultúra termő talaja."     /Kodály Zoltán/

Furulyaórák

"Csendes érkezés, boldog ébredés, puha ölelés, izgalmas felfedezés, szelíd érintés, lágy dallam, könnyed szárnyalás, valóra váló csoda".

Zongoraórák

"Imádom a zenét és a billentyűk lenyomásával én magam is képes vagyok létrehozni. Nélküle úgyérezném, hogy valami hiányzik az életemből.A zongorázás nekem nem csak egy plusz tehetséget adott, hanem egy értékesebb emberré tett."

Hegedűórák

"Már kiskoromban is lenyűgözött az a lendületesség, az az érzelem, amivel a művészek hegedültek,
ezért számomra mindig is egyértelmű volt, hogy ha hangszeren fogok tanulni, akkor az a hegedű lesz."

Számtalan program és élmény

vár rád iskolánkban !

A hagyományaink mellett nagy hangsúlyt fektetünk a fenntarthatóság témájának fontosságára. Iskolakertet művelünk, témaheteket tartunk, iskolán kívüli programokat (színház és cirkusz látogatás) szervezünk a gyerekeknek.

"Követjük a régi idők hagyományait, szigetközi szokásokat elevenítünk fel!"

"Sokat mozgunk,táncolunk, kirándulunk!"

"Közösségi programokat szervezünk , hogy még jobban érezd magad !"

Kérdésed van ? Segítünk!

Cím:

9232 Darnózseli, Bem tér 3.

Kapcsolatfelvétel:

+36 96/ 215-615