2023/2024 TANÉV ESEMÉNYEI

Tiszán innen, Dunán túl népdal éneklési verseny- vármegyei forduló- Tatár Jázmin 8.osztály - Arany minősítés

Sporteredmények: Atlétika Diákolimpia 2024.04.23.100 m futás: Bara Kristóf 3. helyezett Nagy Botond 5. helyezett Farkas Balázs 7. helyezett Kislabdahajítás: Nagy Botond 5. helyezett Farkas Balázs 9. helyezett Bara Kristóf 10. helyezett600 m futás: Szász Natália 5. helyezett Timaffy Kupa Hédervár 2024.04.25.3.helyezésCsapat tagjai: Nagy Botond Markó Levente Tomasits Péter Stuka Szabolcs Légrádi Gergő Ásványi Gergő Sándorfi Dominik Felkészítő tanár: Nemes Máté Gratulálunk a versenyzőknek és a felkészítőnek !

Körzeti vers-és prózamondó verseny Darnózseli 2024.04.18

2024. április 11. - A magyar költészet napjaAz alsó tagozatosok házi vers- és prózamondó versenye

Iskolánk 3. osztályos tanulója, TÓTH DORINA egyéni 1. helyezést ért el a 2023. évi Holenda Barnabás Regionális Matematika-Logika Versenyen.Felkészítő: Nagy Edit - Gratulálunk!

A víz világnapja alkalmából PINTÉR ZSUZSANNA tanárnő szervezésében házi vetélkedőn vettek részt az egészségszakkörös gyerekek., a 4. osztályunk a helyi vízműtelepet látogatta meg .

"Az iskola menedék, biztonság, győzelmi dobogó. Nincs olyan nap, hogy ne érezném: vagyok valaki."/Tóth Olga/A darnói ovisok egy jó hangulatú tavaszi ovi-suli foglalkozáson vehettek részt a mai délelőttön iskolánkban, Eszti néni szervezésében.

Iskolánk 8. osztályos tanulója, KOVÁCS REGINA részt vett a Kontra József Országos Kémiaversenyen, ahol kiválóan szerepelt. Felkészítő tanára: HEGEDŰS EDIT. Gratulálunk és további sikereket kívánunk!

Két 8.osztályos csapatunk is helyezést ért el az " "Éljen a magyar szabadság ! " történelmi versenyen Mosonmagyaróváron. Felkészítő tanár: Gulyás Barnabás. Gratulálunk !

1848. március 15-én – az európai forradalmi hullám részeként – Pest-Budán is kitört és vér nélkül győzött a forradalom a nemzeti szuverenitás és a polgári átalakulás jelszavaival ("egyenlőség, szabadság, testvériség"). Megszületett a modern parlamentáris Magyarország. Erre emlékeztünk ma iskolánban a 7. osztály műsorával . Felkészítő tanár: Fettikné Szabó Krisztina

Gergelyjárás A gergelyjárás népszokása Gergely napjához kötődik, amely március 12-én van. Eredete a középkorra vezethető vissza, amikor a szegény tanulók az iskolák védőszentjének ünnepén kéregettek. A diákok életének szükségszerű velejárója volt, hogy kéregetéssel teremtsék meg tanulásuk anyagi alapjait. A XVI. század második felében általános szokássá vált, hogy a tanulók nemcsak maguk, hanem tanítóik számára is gyűjtöttek adományt.Felkészítő tanárok: Nagyné Hartai Marianna, Virágné Bertalan Eszter"Szent Gergely vitézei vagyunk. Társaink, kik künn vannak, engem bíztak meg, hogy engedelmet kérjek kegyelmetektől énekünk elmondására, hallgassanak meg kegyelmetek bennünket, hisz nemcsak az imádság, hanem az ének által is a Mindenható Isten dicsértetik."

Pénz7 országos rendezvényéhez csatlakozva, a 8. osztályban, kitalált családok anyagi helyzetére és életszerű problémáira épülő óriás társasjátékot próbálhattunk ki .

"Tiszán innen, Dunán túl" Országos Népdaléneklési Minősítő Versenyen vettek részt tanulóinkA verseny területi fordulóján TATÁR JÁZMIN DÓRA arany,a KENDERICE DALKÖR pedig ezüst minősítést ért el.Gratulálunk a lányoknak és felkészítőjüknek, KRUCH-KARSAI KLÁRA tanárnőnek!

Karácsonyi teázás Köszönjük a programot Pintér Zsuzsanna tanárnőnek !

Karácsonyi műsor 2023 Köszönjük a felkészítő tanárok munkáját: Riger Tünde és Nemes Máté ! Gratulálunk

A Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége által megrendezett "OKOSTÁNYÉR Országos Diák Tudáspróba" országos döntőjében iskolánk MANDALA csapata / Cseh Réka, Cselovszki Réka és Losonczy- Cseh Dóra 7.osztályos tanulók/ a 3.helyezést érte el . Nyereményük: 30.000 Ft-os sportszer vásárlási utalvány az iskola részére. Felkészítő tanár: Pintér Zsuzsanna - Köszönjük a munkáját ! GRATULÁLUNK !!!!!!

SZIGETKÖZ NAP

Pályaválasztási nap